Aktuality - družina

Co jsme ve družině prožili v lednu

Po vánočních prázdninách jsme naše první setkání v novém roce zahájili vyprávěním o tom, jak děti prožily Vánoce, jaké dárky našly pod stromečkem a jaké dodržovaly tradice.

Následoval svátek Tří králů a úklid vánočního stromečku ve družině. Vánoční výzdobu jsme vyměnili za novou. Vznikaly obrázky s tématem zimní krajiny, zvířátka, sněhové vločky z papíru. Jelikož nám počasí venku nedopřálo si dostatečně užít sněhových radovánek, tak jsme si místo sněhuláků ze sněhu vyrobili sněhuláky z krabic a papíru.

Společně jsme četli, povídali si o tom, jak pomáhat zvířátkům a ptáčkům přečkat zimu, co sypat do krmítka, co nosit ke krmelci. Na základě tohoto povídání, jsme uskutečnili vycházku ke krmelci a starali se o ptačí krmítko na naší školní zahradě. Tato užitečná práce byla krásnou předlohou pro výtvarnou činnost – výroba krmítka s ptáčky.

Ve družině děti hrály různé hry, které rozvíjí paměť, postřeh nebo logické myšlení.  Stavěly si stavebnice, puzzle a pracovaly s modelínou.

Sportem jsme posilovali svá těla a utužovali své zdraví. Zacvičili jsme si v tělocvičně, soutěžili, hráli míčové a pohybové hry.

Prázdninová družina